Çilek Yağının Faydaları-Çilek Yağı Cilt Maskesi Ne işe Yarar?

Çilek yağı sağlığa faydaları ile son zamanlarda oldukça sık bir biçimde gündeme geliyor. Çileğin tadı nedeniyle hemn herkes tarafından sevilen bir yaz meyvesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak çileğin hoş kokusu ve güzel aromasının tamamen barındırıldığı çilek yağı da en az çileğin kendisi kadar hoş ve faydalı bir bitkisel ürün olduğunu sizlere açıklamamız gerekiyor. İngilizcesi strawberry oil olan çilek yağı özellikle cilt gençleştirici, cildi geren ve besleyen özellikleri olan bir bitkisel esansiyel yağdır. Çilek  yağı sadece pasta ve kek yapımında kullanılmaz. Çilek yağının cilde faydası nedeniyle aynı zamanda cilt bakımı  ve aromaterapi alanında da mucizevi etkilerinden faydalanılır. Peki çilek yağı ne işe yarar?

Oldukça hoş bir kokusu olan Çilek Yağının Esansının Faydaları Şunlardır:

* Harika bir kokuya sahip olması nedeniyle, ilk olarak iyi bir aroma terapi yağıdır.
* Vücudu kuvvetlendirir.
* Cilde tazelik ve güzellik verir.
* Cildi sıkılaştırıcı, besleyici ve gözenekleri sıkıştırıcı etkileri vardır.
* Pasta ve kek yapımında hoş kokusu ile aroma olarak kullanılır.

Çilek Yağı Nasıl Kullanılır?
Cilt güzelliği için harican masaj yağı olarak kullanılır. Cildi sıkılaştımak, beslemek, cilde canlılık ve tazelik vermek için cilt maskesi olarak kullanılır. Pasta ve keklerde koku vermesi için ilave edilir. İşte sizin için bir kaç kullanım önerisi:

Aroma terapi yağı olarak kullanımı: Banyo suyuna 1-2 damla damlatılarak veya pamuk yardımıyla cilde sürülerek kullanılabilir.

Ayak bakımı için kullanımı: Ayaklar için de, vazeline, çilek yağı ve papatya yağı ekleyerek hazırladığınız karışımı kullanabilirsiniz.

Çilek Yağı ile Cilt Maskesi Tarifi:

Malzemeler:

*20 ml kayısı yağı,

* 20 ml buğday yağı,

* 20 ml mavi anemon çiçeği,

* 20 ml çilek yağı,

Çilek Yağı Nasıl Yapılır: Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Tüm malzemeleri cam bir kapta karıştırın. Bu bakım ürününü kullanmadan önce, cildinizi gül suyu ile temizleyin. Tüm cildinize uygulayın. Fakat göz çevresine uygularken, dıştan içeriye doğru uygulamanız gerekmektedir.

Yorum yapın