Çörek Otunun Saça Faydaları – Çörek Otu Saç Dökülmesi Beyazlaması için Nasıl Kullanılır

Saç dökülmesi ve kepek oluşumuna karşı bitkisel çözümler arasında en işe yarayan doğal yollardan biri çörek otudur. Çörek otunun tohumlarından yararlanarak elde edilen çörek otu yağı ile bu tür saç ve saç derisi sorunlarının önüne geçilebiliyor.

Saç dökülmesi günümüzde çok yaygın bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Genetik yada stres kaynaklı saç dökülmeleri için saç ektirme gibi pek çok çözüm sunulsa da en sağlıklısı bitkisel çözümlerde. Saçlara hem bakım yapan hem de saç dökülmesini en aza indirgeyen çörek otunun saça faydası oldukça fazladır. Saçlarınıza bakım yaparken çörek otu yağı kullandığınızda saçlarınız güçlendiğini ve parlaklık kazandığını fark edeceksiniz. Düzeli olarak kullanıldığında saç dökülmesini durdurmak ta mümkündür.

Çörek otu vücuda faydalı ve tüketilmesi gereken bir besin. Yağ asitleri açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olan çörek otu, düzenli tüketildiği takdirde cilt ve saçlar için onarıcı yönü yüksek bir gıda haline geliyor. Yapılan araştırmalara göre saç dökülmesini durdurduğu kanıtlanan çörek otu başka bir tedaviye gerek kalmadan saç kırılmaları, saç kopmaları ve zayıflamaları için inanılmaz bir tedavi sağlıyor. Saçlarınız dökülüyorsa ve çok fazla para harcamadan bu sorununuza bir çözüm bulmak istiyorsanız çörek otu yağını mutlaka denemelisiniz. Dökülen saçların yerine yenilerini çıkartabilme özelliğine sahip olan yağ sayesinde hem saçlarınızı geri kazanacak hem de bakım yaptığınız saçlarınızı güçlendirmiş olacaksınız.

Çörek otu saç beyazlamasını önler mi

çörek otu saç beyazlaması sorunu çekenlerin de imdadına koşuyor. çörek otu saç rengi konusunda sıkıntı yaşayanların güvenle kullanabileceği bir bitkisel saç bakımı kürüdür. Haftada 1 kez yapacağınız ve aşağıda tarifini sizlerle paylaştığımız çörek otu saç bakımı kürü ile saçlarınız uzun süre siyah kalabilecek ve saç beyazlamasına doğal çözüm geliştirmiş olacaksınız.

Çörek otu yağı nasıl kullanılır?

Saç bakımı yapılmadığında saçlar zayıflar, kırılır ve dökülmeye başlar. Bu sorunla karşılaştığınızda saçlarınızın friksiyonu karşılanmıyor demektir. Bu friksiyonu geri kazandırmak için kullanacağınız çörek otu yağı ile düzenli bakım yaptığınız takdirde saçlarınızdaki yıpranma ve kayıplar minimuma inecektir. Kür şeklinde uygulanan çörek otu yağı aynı zamanda saça kaybettiği nemi de geri kazandırır. Peki çörek otu saçlara nasıl uygulanır?

Çörek otu yağı saç için nasıl kullanılır

Çok basit bir karışım ile saç dökülmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için çörek otu yağı, limon suyu, çam terebentin esansı ve demlenmiş ıhlamur gerekiyor. Bu malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve kıvamı koyulaşınca saç diplerinden saç uçlarına doğru nazik hareketler ile uygulayın. Karışımı saçınızda yaklaşık olarak 20 dakika bekletmeniz yeterli. Ilık su ile saçlarınızı arındırın ve bitkisel bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Çok geçerli bir karışım olan bu uygulamayı haftada 2 kere yaptığınızda çörek otu yağının saça hemen nasıl etki ettiğini siz de fark edeceksiniz.

Çörek otu saç uzatır mı?

çörek otunun saça faydalarıÇörek otu sadece saç dökülmelerine karşı değil saçınız ile ilgili pek çok soruna çözüm oluşturur. Saçların daha hızlı uzamasını istiyorsanız çörek otunun saç uzatıcı faydalarından istifade etmelisiniz. Çörek otu dökülen saçları engeller, dökülmüş olan saçların yerine yenilerinin çıkmasını sağlar, saç kıran diye bilinen saç derisi hastalığının tedavisinde kullanılır, saç yapısını güçlendirir, kırık saçları onarır, saçlar için mineral ve vitamin deposudur, saç boyalarının saça ve saç derisine verdiği zararı engeller ve saçlara parlaklık, hacim, nem kazandırır. Saç dökülmesi için kullanılan diğer 2 çörek otu kürü ise şu şekildedir:

Çörek otu saç için nasıl kullanılır

• Ceviz yağı ve susam yağını eşit oranlarda karıştırın. İçerisine çörek otu yağı ekleyin ve ardından B ve E vitamini kapsülünü kırarak karışıma ekleyin. Çam terebentini de eklediğiniz kür saç diplerinize uygulayın. Sonrasında karışımı sürdüğünüz bölgeyi streç film ile kapatmalısınız. Bu şekilde 2 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Çörek otu saç dökülmesi için şöyle kullanılır:

• Susam yağı, ceviz yağı, badem yağı ve çörek otu yağını eşit miktarlarda bir kabın içine koyarak karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı tüm saça uygulayın. Haftada sadece 2 kez tekrar ederek saçınızda 3 saat bekletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir