D Vitamini Eksikliğinin Cildinize 5 Etkisi

D vitamini eksikliği sizi uyuşuk, zayıf ve yorgun hissetmenize neden olabilir. Ancak D vitamini eksikliğinin cildiniz üzerinde de büyük bir etkisi olabileceğini biliyor muydunuz?

D vitamini eksikliğine işaret edebilecek beş cilt problemi:

1. Donuk cilt

 D vitamini parlak, sağlıklı bir cilt için önemlidir. Vücudunuz güneş ışığı yoluyla D vitamini üretir, ancak aynı zamanda bazı yiyecekler ve takviyeler yoluyla da D vitamini elde edebilir. Cildiniz biraz grimsi ve donuk görünüyorsa ve aniden gözlerinizin altındaki koyu halkalardan muzdaripseniz, D vitamini eksikliğiyle baş etme olasılığınız var. 

2. Sorunlu cilt

“D vitamini ciltteki belirli iltihapları azaltabilir. Bu vitaminden eksik olduğunuzda, vücudunuzun sivilce ve rosacea gibi cilt rahatsızlıklarına karşı savaşmak için daha fazla çaba göstermesi gerekir . Bu tür rahatsızlıkları azaltmak, genel olarak daha iyi bir sağlığa katkıda bulunur.

3. İnce çizgiler

D vitamini aynı zamanda ince çizgileri ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olan bir antioksidan görevi görür. Yeterli D vitamini almadığınızda, cildiniz biraz daha yaşlı görünür ve kırışıklıkların oluşma olasılığı daha yüksektir.

4. Kuru cilt

Kuru, kaşıntılı cilt aynı zamanda D vitamini eksikliğinin önemli bir belirtisi olabilir. Yanaklarınızda, çenenizde ve alnınızda kuru cilt sorunu yaşayabilirsiniz. En kötü durumda, egzamaya neden olabilir çünkü bağışıklık sisteminiz artık düzgün çalışmıyor. 

5. Hızlı Terleme

Son olarak, D vitamini eksikliği sizi daha hızlı terletebilir. Sadece yüzünüzde değil, vücudunuzun her yerinde. Bu, cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olarak daha hızlı kırılmalara neden olabilir. D vitamini takviyesi genellikle bir çözüm sunar ”, diye bitiriyor Morrison.

Yorum yapın