Doğal Yoldan Kilo Verme Yöntemleri

Değişen yaşam koşulları nedeniyle kilo alımı daha da hız kazanmıştır. Sağlıklı beslenmek istiyorsanız uzmanların size önerilerini dikkate almanız gerekir.

Diyet listesinde verilen tüyolar sayesinde kendinizi yenileyebilir ve bedeninizi yepyeni bir görünüme sokabilirsiniz. Düzenli şekilde yapılan egzersiz çok daha sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Ayrıca spor sayesinde vermiş olduğunuz kilodan çok daha ince görünüme sahip olabilirsiniz. Egzersiz süresince bol su tüketmeyi unutmamanız gerekir.

Öğün sayısı

Kilo vermek için sık sık ve az yemek prensibi benimsenirdi. Ancak günümüzde uzmanlar bu konuda hem fikir değil. Günde bir öğün yemenin bile yeterli olacağını söyleyenlerin sayısı hiç de az değil. Canan Karatay gibi uzmanlar ise aralıklı oruç prensibini benimsiyor ve ideal öğün sayısını iki olarak açıklıyor. Sık yemek tüketmek tokluk sağlayıcı hormonlarınızı baskılamaya başlar. Bu durum insülin dengesinde sıra dışı bir dengesizlik yaratır.

Bu söylediklerimizi gö önünde bulundurarak, öğün aralarını 3-6 saat arasında tutmaya özen gösterirseniz metabolizmanızı düzenli hale getirebilirsiniz.

Su Tüketimi

Kilolu insanlar sağlıklı beslense bile sadece su içerek kilo veremez. Suyun temel amacı vücut su dengesini korumaktır. Gün içerisinde 8 su bardağı su içmeniz yeterli olacaktır. Kilo verirken vücut direncinizi düşürmemek için çay tüketebilirsiniz.

Bazı uzmanlara göre günlük su ihtiyacınız ağırlığınızın yirmide biri kadar olduğunu söyler. Yani 80 kilogram ağırlığındaki bir birey günde ortalama 4 litre su tüketmelidir.

Yürüyüş Yapın

Kilo verirken pek çok kişi yüksek tempoda yürüyüşler gerçekleştiriyor. Zayıflamak isterken kilo veriminizin durmaması için yavaş tempoda yürümeniz öneriliyor. Yavaş tempoyla yapılan uzun yürüyüşler standart egzersiz programlarına göre daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olur. Haftalık yapacağınız düzenli fiziksel aktiviteyle vücudunuzu şekle sokabilirsiniz.

Oksijen Tüketimi

Egzersiz gerçekleştirirken daha fazla yağ yakmak için bol oksijen kullanmaya özen gösterin. Bunun için egzersiz süresince sadece burundan nefes alıp verebilirsiniz.

Kuruyemiş

Ara öğünlerde ne yediğiniz önemlidir. Ara öğünlerde kuruyemiş kullanarak günlük gerekli mineral desteğini alabilirsiniz.

Tuz Kullanımı

Yapılan en önemli beslenme hataları arasında tuz tüketimi geliyor. Birçok insan yiyeceklerine çok fazla tuz ekler. Besinleri kullanarak günlük tuz alımınızı karşılayabilirsiniz.

Protein Tüketimi

Pek çok kişi protein yönünden zengin olmayan öğünler tüketerek kilo vermeye çalışır. Bu durum zamanla sağlıksız kalmanıza neden olabilir.

Farklı Öğünlere Odaklanın

Yapılan araştırmalara göre farklı besinler tüketmek sağlığınız için daha avantajlıdır. Her yiyeceğin vücudunuza yararı farklıdır. Her zaman aynı besinleri tüketmek kilo verme sürecinde sizlere gerekli desteği veremiyor. Diyet listesinde belirli öğünlerde yapacağınız bu çeşitlilik, kiloyu hızlı vermenizde kilit rol oynayacaktır.

Doğru diyet programlarını uygulayarak sizde yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz. Sağlıklı bir hayata merhaba demek için sizde kişiye özel diyet listelerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir