Göbek Yağı Eritmek İçin Kanıtlanmış 7 Yöntem

Göbek yağı yakmak ve vücudunuzun her yerinde kilo vermek aslında bir çok yönden benzerdir. Ancak göbek yağını yakmayı biraz daha zor kılan bazı etmenler var.

Bu yüzden çoğu insan için göbek yağlarını eritmek oldukça zordur. Özellikle oradaki son yağ parçası genellikle kalıcıdır.

Bu yazıda size fazla göbek yağını eritmenize yardımcı olacak 7 kanıtlanmış yöntemden bahsedeceğiz.

Bu ipuçlarını takip ederek fazla göbek yağınızı yakma şansınızı arttırır ve birkaç hafta veya ay içinde ince bir karna sahip olabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler

Göbek yağı yakmak “sadece daha az yemek”  değildir. Zaten çözüm bu kadar basit olsaydı, herkes yapardı.

Çünkü göbek yağı tüm sisteminizi bozar. Vücudunuzdaki pasif bir yağ değildir, aktif bir organdır (gerçekten kendi hormonlarını üretmesi anlamında).

Fazla göbek yağına sahip olduğunuzda tüm sisteminiz bozulabilir.

Ayrıca göbek yağı, sizi daha kasvetli hissettiren maddeleri de salgılar. Bu, sağlıklı beslenmeyi daha da zorlaştırır, çünkü o zaman olumsuz zihin durumunuzu güçlendirmek için genellikle daha fazla yemek yeme yolunu seçersiniz.

Göbek Yağı Yakmak: 7 Etkili İpucu

İnternet ipuçları, alıştırmalar ve bilgilerle doludur. Ama göbek yağını yakmanıza gerçekten sebep olan şey.

İşte fazla karın yağlarını yakmak için yapabileceğiniz 8 şey.

1. Daha fazla lif tüketin

Göbek yağı yakmak istiyorsanız, daha fazla diyet lifi yemeniz önemlidir. Diyet lifi daha hızlı ve tok hissetmenizi sağlar, böylece otomatik olarak daha küçük porsiyonlar yersiniz.

Diyet lifi ayrıca bağırsaklarınızın daha iyi çalışmasını sağlar. Bağırsaklarınız daha iyi çalışıyorsa, diyetinizden daha fazla besin alırsınız ve bu nedenle toplamda daha az kaloriye ihtiyacınız olur.

Böylece daha fazla besin alırken daha az yersiniz. Fazla göbek yağını azaltmanın çok hoş bir yolu.

İçerisinde bol miktarda diyet lifi bulabilirsiniz: fındık, tohumlar, tohumlar, sebzeler ve meyveler.

Daha fazla protein tüketin

Lifin yanı sıra protein, göbek yağınızı kaybetmenize yardımcı olan önemli bir besindir.

Mide ve bağırsak sisteminizde proteinlerin parçalanması epey zaman alır. Bu, midenizin ghrelin hormonunu daha az salmasına neden olur.

Ghrelin ayrıca açlık hormonu olarak da adlandırılır. Vücudunuz ne kadar çok ghrelin üretirse, o kadar çok açsınız demektir.

Yani protein yiyerek daha az (sıklıkla) aç olursunuz. Daha uzun süre tok hissedersiniz. Bu, çaba sarf etmeden daha az kalori alacağınız anlamına gelir.

Et, balık, yumurta, tavuk, soya ve aynı zamanda kabuklu yemiş tohumları ve çekirdeklerde birçok sağlıklı protein bulacaksınız.

3. Kuvvet antrenmanı yapın

Egzersiz yapmayı seven insanlar için kuvvet antrenmanı ekstra göbek yağlarını yakmanın çok iyi bir yoludur.

Antrenman sırasında harcadığınız çaba fazladan kalori yakmanıza neden olur, ancak (kardiyodan farklı olarak) tek fayda bu değildir.

Kuvvet antrenmanı ayrıca vücudunuzdaki hormon dengesinin geri kazanılmasını sağlar. İyi bir hormon dengesi ile göbek yağını yakmak çok daha kolaydır.

Ayrıca, kuvvet antrenmanı sırasında oluşturduğunuz ekstra kaslar, daha yüksek bir dinlenme metabolizması elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu şekilde hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan daha fazla kalori yakarsınız.

Spor ya da kuvvet antrenmanı yapmadan da karın yağlarını yakabilirsin ama hoşuna giderse kesinlikle sana yardımcı olacaktır!

Doğal ve işlenmemiş beslenin

Doğal ve işlenmemiş gıda, belki de bu listenin tamamındaki en önemli ipucu. Yediğimiz ürünlerin çoğu fabrikadan geliyor.

Bu ürünler genellikle şeker ve tuz gibi pek çok aroma ve vitaminler ve mineraller gibi az miktarda besin içerir.

Özellikle göbek yağınızı yakmak istiyorsanız doğal ve işlenmemiş yiyecekler yemek çok önemlidir. Şekerler ve diğer tatlandırıcılar, fazla yemenizi ve hormonlarınızın dengesizleşmesini kolaylaştırır.

Yeterince omega-3 yağı alın

Vücudunuzdaki omega-3’ün omega-6 yağ asitlerine oranı sağlığınız için çok önemlidir. Yağ asitleri vücudunuzda yaklaşık olarak aynı olmalıdır.

Günümüzde çok fazla omega-6 (bitkisel yağlar yoluyla) ve az miktarda omega-3 (balık neredeyse tek iyi kaynaktır) aldığımız için, bu oran çoğu insan için dengesizdir.

Her gün bir kaşık balık yağı alarak bu dengeyi sağlamaya yardımcı olursunuz.

6. Alkolsüz içecek ve meyve suyu yok

Alkolsüz içecekler ve meyve suları şekerle doludur. Bu da bu içecekleri gerçek bir besi yapar. Taze sıkılmış portakal suyu bile genellikle cam başına 20 gram şeker içerir.

Göbek yağını yakmak sizin için önemliyse en iyisi bu içecekleri almamaktır.

Her zaman iyi bir ikame olduğunu düşündüğüm şey, birkaç dilim salatalık, zencefil ve nane dallarıyla birlikte bir sürahi sudur.

15 dakika sonra farklı olanlar birlikte suya çekilir ve lezzetli tadı olan çok sağlıklı bir bardak suya sahip olursunuz.

7. Yeterince uyuyun ve daha az stres alın

Siz uyurken vücudunuz vücudunuzu “temizlemek” ile meşguldür. Gerekli hormonları üretir, yaraları onarır ve çok daha fazlasını yapar.

Vücudunuza yeterince uyku vererek onun dengede kalmasına yardımcı olursunuz ve dengede olan bir vücut fazla karın yağını çok kolay yakar.

Gece en az 7:30 uyuyun ve saat 11: 00’den sonra yatmamaya çalışın.

Ayrıca hayatınızdan çok fazla strese neden olan şeyleri adım adım atmaya çalışın. Stres çok sağlıksız olabilir ve birçok insanın çok fazla göbek yağına sahip olmasının bir nedenidir.

Sonuç: beslenme ve yaşam tarzına odaklanın

Bir kişinin göbek yağını diğerine göre daha kolay depoladığı doğrudur. Ve kesinlikle gençken göbek yağını yakmanın daha kolay olduğu bir durumdur.

Gerçekler bunlar. Ancak herkesin ince bir midesi olması mümkündür.

Üç çocuğunuz varsa ve şu anda iyi bir menopozdaysanız, artık 21 yaşınızdaki gibi bir göbek almayacaksınız. Ama muhtemelen istediğin bu değil.

Fazla göbek yağı olmayan sağlıklı bir vücut.

Diyetinizi ve yaşam tarzınızı değiştirmek, bunu yapmanın en iyi (ve aslında tek) yoludur. Size bu konuda yardımcı olmak için Beden Mutluluğu programını yarattım.

Yorum yapın