Hakkımızda

Diyetzen.Com Logo

Merhaba,

Modern yaşamın bir getirisi olarak olanaklarımız çoğalıyor. Geçmişte yemek için çok az seçeneğimiz varken günümüzde tek bir öğünde bile nerdeyse sınırsız yemek çeşidi bizi bekliyor. Marketlerde belki de kilometrelerce uzanan yemek reyonları var. Binlerce içecek çeşidi bizi bekliyor.

İşin en tehlikeli yanı ise üreticilere göre bu yiyeceklerin hepsi sağlıklı. Peki gerçekten öyle mi?

Öyle olmadığını hepimiz biliyoruz. Ancak geçerli çözüm önerilerimiz de kısıtlı. Bu konuyu yeterince önemsemediğimizden de kendimizi bir anda hastalıkların pençesinde buluyoruz.

Günümüzde bir çok beslenme uzmanı, kronik hastalıkların çoğunun yediğimiz besinlerden ve yaşam tarzımızdan kaynaklandığını söylüyor.

Canan Karataya göre yeme düzenimizi değiştirerek fazla kilolardan kurtulup, kronik hastalıklarla da savaşabiliriz.

Ketojenik diyete göre, hastalıklarımızın sebebi yüksek miktarda karbonhidrat almamız.

Alkali diyet ise hastalıkların ve aşırı kilonun vücudumuzun asit alkali dengesini bozan yiyeceklerden kaynaklandığını söylüyor.

Gördüğünüz gibi ortak nokta, yanlış beslenme tarzı hastalıklara yol açıyor. Ancak doğru yol konusunda hala ortak bir çözüm bulunabilmiş değil. Belki bu ortak bir noktanın olmadığından kaynaklanıyordur, ama ben o görüşte değilim.

Diyetzen.com sitesi bu amaçla doğdu. İnsanları beslenme konusunda bilinçlendirmek ve ortak doğrularla donatmak.

Ancak aklınızdan şunu çıkarmayın;

Sitemizdeki yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza veya diyetisyeninize başvurunuz. Online Diyet seçenekleri için Diyetisyen yazarımız Dilek BOZKURT ile iletişime geçebilirsiniz.