Hindistan Cevizi Yağı zayıflama için nasıl kullanılır?

Zayıflamak isteyenler için egzersiz yapmaktan çok beslenmeye dikkat etmek daha önemlidir.

Beslenme düzeninizde yapacağınız küçük değişikliklerle yağ yakımını ve kilo kaybını hızlandırmak mümkündür.

Hindistan cevizi yağını beslenmenize eklemek de böyle bir sonuç elde etmek mümkündür. Cildinizi güzelleştirmekten tutun zayıflamaya kadar, hindistan cevizinin bilinen bir çok faydası vardır.

Peki hindistan cevizi yağı zayıflamak için nasıl kullanılır? Zayıflamak isteyenlerin ve hindistan cevizi yağının faydalarına aşina olanların sorulardan en önemlisi budur. Bu yazımızda bu sorunun cevabını irdeleyeceğiz.

Neden hindistan cevizi yağı kullanmalıyım?

İçeriğindeki E vitamini, antioksidanlar, polifenoller sayesinde hindistan cevizi yağı hormonları dengeleyerek hormonel dengesizlikten kaynaklanan kiloları vermeye yardımcı olur.

Ancak tüm hindistan yağları aynı değildir. Gerçekten etkisini görmek istiyorsanız sızma (extra virgin) hindistan yağlarını tercih etmelisiniz.

Araştırmalar orta zincirli yağ asitlerinin midede sindirilme şekli sayesinde metabolizma hızını ve enerji miktarını artırmaya yardımcı olduğunu gösteriyor.

Bu etmenden dolayı hindistan cevizi yağı sporcu beslenmesinde ve suplement sektöründe çok önemli bir yere sahip oldu. Sporcuların performansını artırdığı bilinmektedir. Hindistan cevizi yağı içeren bir çok soprcu yiyecek ve içeceği mevcuttur.

Zayıflamak için hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

Zayıflamak için hindistan cevizi yağını kullanmanın değişik yolları vardır. Beslenme düzeninize istediğiniz miktarda dahil edebilirsiniz.

İşte hindistan cevizi yağını zayıflamak için kullanabileceğiniz bir kaç yöntem;

  • Günde bir kaşık direk olarak yiyebilirsiniz.
  • Sebzeleri soteleyin ve hindistan cevizi yağı kullanarak köri yapın. Çok fazla yağ eklemeyin, sadece 1 veya 2 kaşık yeterlidir.
  • Sabah çay veya kahvenize bir damla saf hindistan cevizi yağı ekleyin.
  • Salatanızı hazırlarken sızma zeytinyağını sızma hindistan cevizi yağı ile değiştirin.

Bir günde ne kadar hindistan cevizi yağı kullanmalıyım?

Hindistan cevizi yağının sayısız faydası vardır ancak bu sınırsız miktarda tüketilmesi gerektiği anlamına gelmez. Araştırmalar gnde iki yemek kaşığı hindistan cevizi yağı kullanımının yeterli olduğunu gösteriyor. Günlük kalori ihtiyacınıza göre bu miktarı 39 ml kadar çıkarabilirsiniz.

Yorum yapın