Şekersiz Filtre Kahve Kaç Kalori?

Filtre kahve son zamanlarda kahve severler arasında oldukça popüler hale geldi. Böyle olunca da sık sık filtre kahve tüketir olduk.

Dolayısıyla da özellikle kilo problemi olan filtre kahve hayranları şu soruyu sormaya başladı; Filtre kahve kaç kalori?”

Bu yazımızda filtre kahvenin faydaları, besin değerleri ve kaç kalori olduğunu anlatıyorum.

Filtre kahve nedir?

Filtre kahve diğer kahve türlerinden farklı olarak suda çözünmeyen ve tıpkı çay gibi demlenerek içilen bir kahve türüdür.

Filtre kahve french press dediğimiz yöntemle ya da kahve makineleri ile demlenerek tüketilir. Çok farklı aromalı çeşitleri bulunur ve geniş bir zevk yelpazesine hizmet eder.

Özellikle kahve makineleri sayesinde kolay demlenir ve şehrin her noktasında kolayca bulunur ve erişilebilir. Kahvenin canlandırıcı etkisi sayesinde de özellikle çalışma ortamında çok sevilen bir içecek haline gelmiştir.

Filtre kahve kaç kalori?

Bu kadar popüler bir içecek olunca doğal olarak günde kaç fincan içmeliyim, filtre kahve kaç kalori gibi soruları kendimize sorarız.

Bir fincan şekersiz filtre kahve ortalama 2 kaloridir.

Filtre kahvenin içeriğinde ayrıca 0,24 gram Protein, 0,08 gram yağ, ve 4,22 mg Sodyum bulunur.

Filtre kahvenin faydaları

Filtre Kahvenin Faydaları (Görsel: https://gorseller.com/photo/250/filtre-kahve)

Filtre kahve bol miktarda antioksidan ve vücudun çalışması için gerekli olan vitamin ve besinler içerir. Bu yüzden sadece kahve içerek bazı hastalıkların etkisini en aza indirmek mümkün.

Tüm bu faydalardan nasibinizi almak için kahvenin filtre kahve ya da espresso şeklinde tüketmek gerekir.

Kahvenin içine ekleyeceğiniz şeker, süt, şurup, tatlandırıcı gibi maddeler bu faydaları en aza indirebileceği gibi vücudunuza zarar da verebilir.

Karaciğere bir çok faydası bulunur, siroz etkisini düşürür.

Metabolizma hızını artırır.

Antioksidan özelliği vardır. İçeriğinde B2, B3 ve B5 vitaminleri vardır ve bu vitaminler sağlıklı bir yaşam için önemli olumlu etkiler sağlar.

Filtre kahve Parkinson, kalp hastalıkları ve Alzheimer fiziksel rahatsızlıklara karşı yardımcı olur. Ayrıca depresyon ve mutsuzluğa iyi gelir ve sinirlerin sakinleşmesinde etkilidir.

Yorum yapın